Pokud Vám chyběla částka celkem (bez DPH) v seznamu dokladů POP/OBJ a NAB/ZAK , nově si tento sloupečen můžete přidat. 

Před přidáním samotného sloupečku je potřeba si v Nástroje -> Nastavení -> Oblast nastavení: Skladové hospodářství -> Lokální III zaškrtnout:Zobrazovat částku celkem v hlavičce POP/OBJ

Zobrazovat částku celkem v seznamu POP/OBJ - celkové částky dokladu se standardně zobrazují v okénku Ceny; pokud si pro POP a OBJ přejete, aby celková částka (bez DPH, v měně dokladu) byla zobrazována i v seznamu hlaviček, zaškrtněte tuto předvolbu. Mějte prosím na paměti, že to může zpomalit zobrazení oken Poptávky a Objednávky.

alt

Před přidáním samotného sloupečku je potřeba si v Nástroje -> Nastavení -> Oblast nastavení: Odbyt a prodej -> Lokální II zaškrtnout:Zobrazovat částku celkem v hlavičce NAB/ZAK

Zobrazovat částku celkem v seznamu  NAB/ZAK - celkové částky dokladu se standardně zobrazují v okénku Ceny; pokud si pro POP a OBJ přejete, aby celková částka (bez DPH, v měně dokladu) byla zobrazována i v seznamu hlaviček, zaškrtněte tuto předvolbu. Mějte prosím na paměti, že to může zpomalit zobrazení oken Nabídky a Zakázky.

alt

Po zašktrnutí tohoto nastavení si můžete v seznamu POP/OBJ a NAB/ZAK přidat samotný sloupeček Bez DPH celkem. Návod na přidání sloupečku naleznete v tomto článku: Přidání sloupců .