Rozšířili jsme pro vás funkcionalitu ověřování plátců DPH. Nově je možné vybrat určité zveřejněné účty (pro CZ subjekty) a zapsat je ke kartě obchodního partnera.
Novou funkci je možné vyvolat ikonou „Ověření plátce DPH“ na více místech v systému. A to jak při zápisu nového partnera, tak např. při zápisu dodavatelské faktury, kdy funkce usnadňuje zápis bankovního protiúčtu.


Zápis nového partnera je tak velmi zjednodušen a pouze vyplněním IČ obchodního partnera je možné do adresáře doplnit jak adresu tlačítkem Ares.

 

image001

 

Tak bankovní účty tlačítkem Ověření plátce DPH.

 

image002

 

Je-li již některý z bankovních účtů u obchodního partnera zapsán, je o tomto uživatel informován v okně pro zápis bankovních účtů.

 

image003

 

Tip:
Pro české a slovenské bankovní účty je možné provádět převod mezi tuzemským formátem (BBAN) a mezinárodním formátem (IBAN) klávesovou zkratkou SHIFT a + na numerické klávesnici.

Pro nově zapisované bankovní účty, jak ve formátu BBAN nebo IBAN, je v systému dohledán odpovídající SWIFT kód.

 

image004


Poznámka:
Popisovaná funkcionalita vyžaduje novou verzi komunikační knihovny, která byla distribuována s aktualizací 7.175 IS KOSTKA. Postup, jak ověřit instalovanou verzi komunikační knihovny, je popsán zde.