Do sekce Návody - Obecné byl přidán článek Sledované doklady

 

Novela Zákoníku práce upravuje s platností od ledna 2021 výpočet a čerpání nároku na dovolenou. V zásadě bude platit to, že nárok na dovolenou bude nově udáván v týdnech (nikoli ve dnech) a čerpání dovolené bude evidováno v hodinách (doposud ve dnech a hodinách).
Přestože se u "normálních" pracovních poměrů (tj. u těch s pevnou pracovní dobou) na oko nic podstatného nemění, výpočet se mění zcela. Pracujeme na tom - upgrade IS KOSTKA plánovaný na leden 2021 pro vás zařídí vše potřebné.
Co ale můžete rozmyslet už teď: jak výše uvedené naznačuje, pro výpočty bude podstatný údaj "týdenní úvazek (hod)", který je v IS KOSTKA odvozen z pracovního kalendáře, příslušného každému prac.poměru; ujistěte se proto, že u všech prac.poměrů, kde vzniká nárok na ŘD, je uveden takový pracovní kalendář, který týdenní úvazek má uveden.
Samozřejmě připravujeme do lednového upgrade i další legislativní změny; bohužel jich ale ještě hodně neprošlo legislativním procesem, takže my vývojáři budeme mít tento rok pravděpodobně zase veselé vánoce...

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář november 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář listopad 2020

Do sekce Návodů jsme pro vás připravili návod, jak uhradit odběratelskou fakturu pomocí propojení s terminálem platebních karet.

Ve Sbírce zákonů vyšla novela (449/2020 Sb.), kterou se prodlužuje odklad / pozastavuje odesílání elektronické evidence tržeb až do 31. prosince 2022, a to jak pro subjekty, které spadaly do prvních dvou vln (tedy velkoobchod, maloobchod, stravovací a ubytovací služby), tak pro subjekty, které měly původně začít evidovat od 1. května 2020. Dá se přerušit v IS KOSTKA odesílání EET?

Podívejte se ZDE

Ve verzi 7.177, která byla dána do distribuce 27.10.2020, a předchotí verzi 7.176 najdetete tyto novinky:

OBECNÉ

176 U sloveských firem přibylo na kartě partnera tlačítko Ashampoo Snap 2020.10.29 10h45m15s 024 , které vyvolává hodnocení partnera www stránkou FINSTAT.SK, která je velice obsažná a přehledná. Mimo jiné zde najdete vývoj zisku a tržeb. Příklad:

ukázka

 

177 On-line prověřování Credit Check bylo (na základě požadavku z Credit Checku) změněno na čtení webové služby. jedná se např. o toto hlášení při zakládání nového dokladu
(S tímto upgrade se bude instalovat nová verze komunikační knihovny.)177  Upozornění na to, že editací záznam vypadne z nastaveného lokálního filtru, bylo upraveno tak, že je možno odpovědět, že program na to v této instanci okna už příště nebude upozorňovat.

 


SKLAD ODBYT PRODEJ

 

176  Upozornění, že by položka prodejního dokladu (ODF/PRO) přesahuje finanční limit pro prodej v režimu tuzemského Reverse Charge nefungovala na dobropisu (tj. při záporné částce položky).

 

176  Okénko Cenová kalkulačka nyní doplňuje měnu prodejní ceny podle zvoleného obch.partnera. Umožňuje také měnu změnit a zjistit tak prodejní cenu v jiné měně.
CENOVÁ KALKULAČKA UMÍ PARTNERA

 

177  Nad oknem Odběratelská faktura je nyní nově v nástrojovém pruhu umístěno tlačítko Příprava úhrady platební kartou Tímto tlačítkem nad fakturou se platba vyvolá. Tímto tlačítkem vyvoláte okno pro automatické odeslání úhradové částky do připojeného terminálu platebních karet.(platí pouze tam, kde je instalována podpora pro přímé propojení platebního terminálu)
Ashampoo Snap 2020.10.29 11h43m58s 031

 

176  Byl podstatně zkrácen čas vyhotovení soupisu nezaúčtovaných dokladů (Účetnictví->Nezaúčtované doklady...) a rovněž i stejnojmenná funkce v okénku Uzávěrka (průběžná).

 

176  (ČR) Kontrolní hlášení k DPH: Do okénka s rozpisem částky na řádcích A5 a B3 doplněny ještě údaje o obch.partnerovi (Název firmy, IČ, DIČ a tlačítko pro rychlé zobrazení karty partnera).
rozpis dokladů u kontrolního hlášení

 

177  (SR) XML šablona pro Souhrnné hlášení byla upravena, aby ji bylo možno úspěšně importovat jak do aplikace eDane tak do webového formuláře.

 

FINANCE

176  Při generování úhradového dokladu, tj. SPU, POK (a BAN při zúčt.kurzového rozdílu BAN), a teké UVD, je součástí generovaného dokladu vždy také středisko. Pokud totiž nebylo možno středisko generovaného dokladu určit, kolidovalo to se střediskovými právy uživatelů.

 

MAJETEK

 

176  Za jistých situací docházelo při technickém zhodnocení majetku k situaci, že účetní odpisy v závěrečných měsících roku vyšly záporně (tato situace – jakkoli může působit zvláštně – je aritmeticky i účetně v pořádku). Doposud taková záporná čísla nebyla povolena a program operaci odmítl. Nově se pouze dotáže, zda tento stav berete na vědomí.

 

 

TOP MANAGMENT

 

176  Do okna Analýza prodeje: do třídicích a sumarizačních kritérií přidáno ještě Označení dealera. 

 

176  Do okna Přehled prodeje: do vstupního filtru pro výběr položek přidán přidáno navíc kritérium Název skl.položky (začínající na).

 

177  Do okna Přehled odběratelských/dodavatelských faktur přidána také částka bez DPH.

 

177  Do okna Analýza prodeje byly přidány další vstupní filtrovací údaje (Neobjednávat, _u20136 a Název skladové karty). Současně je možno je použít i pro účely sumarizace a řazení.

 

 

 

 

 

 

V článku najdete, jak nastavit v programu GEORGE České Spořitelny předávání prostřednictvím souboru ABO

Jak hledat text v náhledu tiskové sestavy se dozvíte v návodu

 

Už není nutné zadávat položky DOF, to je skvělá zpráva.

Při elektronické výměně dokumentů je možné využít nově také formát IsDoc.

Tento formát je možné využít pro elektronický přenos faktur, zálohových faktur a dobropisů. Většina informačních systému umí generování elektronické formy dokumentu ve formátu IsDoc, proč tedy nevyužít také možnost importu tohoto formátu.

 

IS KOSTKA pro import využívá externí modul.

Do modulu je možné se přihlásit jako uživatel IS KOSTKA a provádět manuálně načítaní souborů. Nebo může tento modul běžet na pozadí a v pravidelných intervalech zpracovávat uložené dokumenty z vybrané složky. Po provedení importu souboru isdoc je do IS KOSTKA vytvořen doklad DOF Dodavatelská faktura, který odpovídá elektronické verzi.

 

Při importu je zpracováno:
- odběratel, dodavatel, popřípadě jeho založení
- datum vystavení, UZDP, splatnosti a další náležitosti dokladu
- platební údaje
- položky dokladu, popřípadě založení příslušných skladových karet
- výrobní čísla nebo šarže položek
- odpočty daňových a nedaňových záloh
- vedlejší náklady příjmu

 

Modul je možné objednat, nebo ho upravit dle vašich specifických potřeb.

V případě zájmu zašlete email na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.  

Byl přidán článek na vyhledání údajů na skladových a odbytových dokladech. Celý článek naleznete v sekci návody .

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář október 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář říjen 2020

Česká spořitelna mění datový výstup bankovních výpisů, který zpracovává IS KOSTKA v části styk s bankou. Internetové bankovnictví GEORGE vytváří bankovní výpisy ve formátu CSV, který jsme dosud pro datový styk nepoužívali. Aby šlo dále bankovní výpisy zpracovávat jako dosud automatizovaně, tedy aby nebylo nutno výpis ručně přepisovat z banky do IS KOSTKA, máme pro naše uživatele datového styku s bankou upraven převodový můstek, program BANKA.APP.

Po jeho výměně je třeba jen upravit v software banky nastavení, aby výměna dat šla tak, jak má.

S tímto nastavením jsme připraveni vám pomoci. V případě potřeby volejte!

Jistě jste zaznamenali, jak rychle se zákazníci naučili nakupovat na e-shopech, čemuž stávající krizová situace ještě napomohla. Také uvažujete o tom, že si založíte svůj e-shop a nebo už nějaký máte, ale není to zrovna to "ono"? A nejlíp tak, aby data z KOSTKY chodila jednoduše tam i zpět, že?

V současné chvíli připravujeme propojení s volně stažitelným řešením PrestaShop https://www.vybrat-eshop.cz/eshop/prestashop.

Dejte nám vědět zda by se i vám tato možnost líbila!

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář září 2020

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář september 2020

 

 

 

 

 

Máte přehled, které produkty od vás vaši zákazníci odebírají? Chcete vědět, které produkty dosud nenakupovali?
Připravili jsme pro vás uživatelský dotaz, který prověří odběratelské faktury a prodejky konkrétního partnera za zvolené období a zobrazí soupis položek, které dosud nenakupoval; údaje slouží jako podklad k tomu, co mu nyní můžete nabízet. Výběr si snadno omezíte jen pro určitý sortiment nebo třeba jen pro položky, které máte aktuálně v akci.
U nakupovaných produktů se provádí porovnání nakoupeného množství v zadaném období oproti předchozímu období. Porovnávat můžete jednotlivé produkty, nebo souhrny za celý sortiment.

 

Podrobnosti najdete v dokumentaci.

Bližší informace podá Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Verze IS KOSTKA 7.175 obsahuje novou možnost zápisu bankovních üčtů. Jak na to je popsáno zde.

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Srpen 2020

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář August 2020

 

 

 

 

Jak použít filtr v položkách je vidět na videu na youtube.

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Júl 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Červenec 2020

 V upgrade 7.174 se při volbě ZÁSOBY ve skladovém hospodářství objevit hlášení číslo 12. Opravu provedete spuštěním skriptu. Tento skript pouštějte až po provedení upgrade 7.174.

Skript (zabalený do ZIP souboru) je k dispozici zde: zásoby Spusťe jej v každé firmě, kterou zpracováváte dle návodu.

Viac článkov...

AKTUALITY

Prev Next

26 Nov 2020

Sledované doklady

Do sekce Návody - Obecné byl přidán článek Sledované doklady   více


23 Nov 2020

(ČR) Mzdy: Jak to bude s dovolenou od 2021?

Novela Zákoníku práce upravuje s platností od ledna 2021 výpočet a čerpání nároku na dovolenou. V zásadě bude platit to, že nárok na dovolenou bude nově udáván v týdnech (nikoli ve dnech) a čerpání do... více


22 Nov 2020

(SR) Daňový kalendář november 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (SR) Daňový kalendář november 2020         více


22 Nov 2020

(ČR) Daňový kalendář listopad 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (ČR) Daňový kalendář listopad 2020 více


06 Nov 2020

Úhrada odběratelské faktury platební kartou

Do sekce Návodů jsme pro vás připravili návod, jak uhradit odběratelskou fakturu pomocí propojení s terminálem platebních karet. více


04 Nov 2020

Odklad EET prodloužen až do 31. prosince 2022

Ve Sbírce zákonů vyšla novela (449/2020 Sb.), kterou se prodlužuje odklad / pozastavuje odesílání elektronické evidence tržeb až do 31. prosince 2022, a to jak pro subjekty, které spadaly do prvních d... více


29 Okt 2020

Novinky ve verzi 7.177

Ve verzi 7.177, která byla dána do distribuce 27.10.2020, a předchotí verzi 7.176 najdetete tyto novinky:OBECNÉ 176 U sloveských firem přibylo na kartě partnera tlačítko , které vyvolává hodnocení pa... více


20 Okt 2020

(CZ) Jak nastavit v GEORGE ABO

V článku najdete, jak nastavit v programu GEORGE České Spořitelny předávání prostřednictvím souboru ABO více


19 Okt 2020

Hledání v tiskové sestavě

Jak hledat text v náhledu tiskové sestavy se dozvíte v návodu.  více


15 Okt 2020

Import IsDoc, nahrání položek do IS KOSTKA

  Už není nutné zadávat položky DOF, to je skvělá zpráva. Při elektronické výměně dokumentů je možné využít nově také formát IsDoc. Tento formát je možné využít pro elektronický přenos faktur, zálo... více