Jistě jste zaznamenali, jak rychle se zákazníci naučili nakupovat na e-shopech, čemuž stávající krizová situace ještě napomohla. Také uvažujete o tom, že si založíte svůj e-shop? A nejlíp tak, aby data z Kostky chodila jednoduše tam i zpět, že? Dejte nám vědět!

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář září 2020

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář september 2020

 

 

 

 

 

Máte přehled, které produkty od vás vaši zákazníci odebírají? Chcete vědět, které produkty dosud nenakupovali?
Připravili jsme pro vás uživatelský dotaz, který prověří odběratelské faktury a prodejky konkrétního partnera za zvolené období a zobrazí soupis položek, které dosud nenakupoval; údaje slouží jako podklad k tomu, co mu nyní můžete nabízet. Výběr si snadno omezíte jen pro určitý sortiment nebo třeba jen pro položky, které máte aktuálně v akci.
U nakupovaných produktů se provádí porovnání nakoupeného množství v zadaném období oproti předchozímu období. Porovnávat můžete jednotlivé produkty, nebo souhrny za celý sortiment.

 

Podrobnosti najdete v dokumentaci.

Bližší informace podá Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Verze IS KOSTKA 7.175 obsahuje novou možnost zápisu bankovních üčtů. Jak na to je popsáno zde.

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Srpen 2020

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář August 2020

 

 

 

 

Jak použít filtr v položkách je vidět na videu na youtube.

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Júl 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Červenec 2020

 V upgrade 7.174 se při volbě ZÁSOBY ve skladovém hospodářství objevit hlášení číslo 12. Opravu provedete spuštěním skriptu. Tento skript pouštějte až po provedení upgrade 7.174.

Skript (zabalený do ZIP souboru) je k dispozici zde: zásoby Spusťe jej v každé firmě, kterou zpracováváte dle návodu.

Pro ty z vás, kteří budete chtít snížit základ pojisného za zaměstnavatele za měsíce červen až srpen 2020 a budete používat pro odvod sociálního pojištění formulář "Přehled o výši pojistného pro červen až srpen 2020"  na adrese  https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-pvpoj-2020# máme novou šablonu pro XML soubor, který se zde nahrává.

 

Abyste tak mohli učinit, je třeba mít nainstalovanou verzi KOSTKA Pro 7.174. Dále je třeba nad daty, které vyvoláte volbou Program ->Mzdy a personalistika ->Sestavy ->Sociální ->Přehled vyměřovacích základů, vyvolat Vytvořit datovou zásilku tlačítkem Ashampoo Snap 2020.07.02 14h45m49s 030

 

Pak nahrajte podle návodu NOVOU šablonu, která je k dispozici ke stažení zde.

 

Vytvořený soubor pak nahrajte na https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-pvpoj-2020. Soubor zde můžete zkontrolovat, VYTISKNOUT a také samozřejmě i ODESLAT (ve spolupráci s přihlášením do datové schránky firmy).

 

Pokud snížení neprovádíte postupujte tak, jako jindy, s použitím formuláře 2016 - šablona MZ-00070096.

Senát i prezident již podepsali nový zákon (zákon č. 300/2020 Sb.), který umožňuje některým firmám odpuštění firemní části odvodů na sociální pojistné v měsících červen až srpen 2020. Do IS KOSTKA připravujeme implementaci tohoto zákona ve verzi 7.7.174 - plánujeme jej distribuovat do konce června. Součástí upgrade bude i podrobný návod, jak postupovat.

Ještě stále se čeká na úpravu formulářů a XML zásilek pro sociální pojišťovnu, které jistě budou rozšířeny minimálně o údaje Snížení základu SP pro výpočet firemního odvodu a Snížení firemního odvodu SP.

Prosím, prostudujte si uvedený zákon a nejprve zjistěte, zda se na vaši firmu prominutí vztahuje, a pokud ano, které pracovní poměry budete moci pro tuto úlevu uplatnit.

Pokud jste pro výpočet mezd využili složky 53xx - překážka v práci s náhradou mzdy např. 60 nebo 80%, můžete si vytisknout podklad pro žádost Vyúčtování antivirus. Stáhněte si tiskovou sestavu antivirus.zip, rozbalte a nainstalujte jako novou do Program->Mzdy a personalistika->Vypočtené složky mezd.

 

Sestavu tiskněte nad seznamem. Sestava vybere takové pracovníky, kteří ve výstupních složkách mají složku  5300 nebo jiné začínající na 53. Sestava tedy ukáže údaje i u těch pracovníků, kteří v rámci měsíce měli různé slevy (80%, 60%) zároveň. U každého pracovníka vytiskne součet částek 5300 Překážka na straně zaměstnavatele a případně v dalším řádku součet dalších částek 53xx. Dále vytiskne orientačně částku celého zdravotního a sociálního pojištění za zaměstnavatele a v posledních dvou sloupcích je vytištěno 9% z částky náhrad (zdravotní pojištění) a 24.8% z částky náhrad (sociální pojištění). Obě částky jsou zaokrouhleny matematicky na 2 des. místa. Hodnoty pak můžete opsat do xlsx tabulky MPSV

 

sestava

 

Kdo někdy dělal inventuru, ví, že to je něco, čemu byste se raději vyhnuli. Tisk sáhodlouhého inventurního seznamu a příšerné hledání položek v něm. Práce ve dvou: jeden hledá, druhý píše, vzájemně se zdržují a pár hodinách vás popadne hrůza, že to se nedá nikdy dodělat. Brzo začne docházet kafe I trpělivost. A přichází myšlenky o tom, „jaké by to bylo krásné, kdyby se to nějak udělalo samo".


Má slova jsou z vlastní zkušenosti po dělání mnoha a mnoha inventur v naší prodejně.


Zahnat tuto noční můru může jednoduché a řešení: jmenuje se ČTEČKA. Inventura se čtečkou v ruce vám bude připadat jako splnění vašeho tajného snu. Netisknete seznamy, neutváříte dvojice hlásič-zapisovač, nemusíte si zničit celý víkend, nemusíte dramaticky zvyšovat zásoby kafe!


Vypadá to asi takto: Jedna osoba vezme čtečku, kafe a odchází do skladu. Nejhorší prací bude teď to, že občas budete muset nějaký produkt otočit a najít čárový kód. Pak jen namířit čtečku na kód a „píp, píp..." - oběhnete sklad. A tím končí práce ve skladu.


Během vašeho pípání se počty kusů rovnou zapisovaly do KOSTKY, a to i včetně sériových čísel nebo šarží. A teď už si jen sednete ke KOSTCE a otevřete seznam, kde máte počty kusů z inventury porovnané s počty kusů v evidenci. Žádné chaotické listování v inventurním seznamu a nekonečné hledání. Nic takového! Zkontrolujete, srovnáte případné drobné nesrovnalosti, necháte si vygenerovat rozdílové doklady a je hotovo!

 

 

Technické parametry: Mobilní terminál Chainway C3000 / 2D imager

 

Video: "Jak se dělá inventura" nalezente zde.

 

Kontakt/předvedení/informace: Martina Horáková Vrbíková, mobil: 602 169 469, e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.  

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Jún 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Červen 2020

Úspěšně jsme implementovali do modulu Prodejna komunikační protokol pro platební terminály Global Payments Europe (GPE). Funkčnost řešení byla potvrzena certifikátem, je tedy možné propojit všechny podporované platební terminály s modulem Prodejna. Aktuálně s GPE spolupracují společností Česká spořitelna a.s. a Komerční Banka a.s.

Obrázek z praxe v naší prodejně 

Při ukončení prodeje v modulu Prodejna je možné z okna Druh úhrady odeslat požadavek na platbu do platebního terminálu. Zákazník je na obrazovce terminálu informován o částce a vyzván k provedení úhrady platební kartou. Pokud je platba úspěšně přijata, jsou informace o úhradě automaticky přeneseny do obratů modulu Prodejna. Podporovány jsou operace Prodej, Návrat a Denní uzávěrka.

 

Přidělené osvědčení

 

Máte-li svůj účet u České spořitelny a používáte internetové bankovnictví George, můžete využít i automatický přenos souborů. IS KOSTKA nyní poskytuje podporu pro datový styk s bankou i pro systém George.

Import datových výpisů probíhá prostřednictvím CSV souborů, export platebních příkazů je možný ve formátu ABO.

Bližší informace podá Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Pokud používáte on-line kontrolu pomocí databáze Credit Check, možná jste dostali hlášení typu "Subjekt má neobvyklý stav" nebo "Nerozpoznán typ stavu". Může to být způsobeno tím, že chcete provést kontrolu subjektu, který je fyzickou osobou. Credit Check totiž informace o fyzických osobách neposkytuje, pokud k tomu nedaly oprávněný souhlas (z pohledu GDPR). V příští verzi IS KOSTKA (7.7.173) bude tento stav již "rozpoznán" a zobrazeno hlášení o tom, že informace přes Credit Check nelze získat.
Kontrola pomocí ARESu a Spolehlivosti plátců DPH je funkční i pro tyto subjekty.

 

Vážení uživatelé KOSTKA Pro SB, k dispozici ke stažení je nová verze produktu - číslovaná jako 7.7.172.

   Přináší novinky například v rozšířených možnostech při výběru podmnožin, v Maloprodejně nové upozorňuje na případné neplatné sazby DPH, ve slovenské legislativě umožňuje prodat železo a ocel bez tuzemského samozdanění, ověřovat plátce DPH tlačítkem můžete nově také přímo v oknech NAB, ZAK, DOD a ODF. Při EET registraci můžete vyloučit platby kartou (platí pouze v ČR). V českých mzdách při ukončení neschopenky program sám vyhledá a doplní číslo události; také je program připraven na legislativní změnu týkající se zákonné úpravy při výpočtu exekucí. Ve slovenských mzdách přináší novou definici XML exportu pro hlášení na sociální pojišťovnu.

   Také jsme opravili některé nepříjemnosti, například při obsluze okna Maloprodejna, nebo při používání filtrů záznamů.

   Ale to nejdůležitější je změna ve způsobu distribuce nových verzí, jak již bylo avizováno v minulé verzi: aplikace si sama (dotazem přes internet) zjistí, zda je k dispozici nová verze produktu, a pokud ano, budete o tom informováni přímo v aplikaci. Popis najdete zde: https://www.kostka.net/cs/aktuality/1085-upgrade-77171-a-eupgrade. Až se vám tedy tato zpráva zobrazí, přivoláte svého Správce IS KOSTKA, aby upgrade provedl obvyklým způsobem, tj. pomocí Správa systému -> eUpgrade. (Po spuštění tohoto okna se nám tam vloudila malá nepříjemnost, která je také v nové verzi opravena (obrázek vedle); prosím, zvolte zde Ukončit program = Ne.) upg171hlaska

 

  Změna v distribuci upgradů byla vyvolána zejména tím, že někteří z vás čím dál častěji neobdrželi mailovou informaci o nové verzi, což může být způsobeno změnou e-mailových adres na vaší straně, nebo možná také antispamovými filtry poštovních serverů. Protože ale (zjišťovali jsme to telefonicky) někteří z vás nemají ještě verzi 7.7.171 nainstalovanou, distribuci této nové verze ještě oznámíme e-mailovou zprávou jako doposud.

 

   Přejeme pevné zdraví, dobrou náladu a příjemnou práci s aktualizovanou verzí IS KOSTKA!

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Květen 2020

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Máj 2020

 

 

 

 

Do nadstavbového modulu Dashboard – nástěnka manažera jsme přidali novou úlohu o stavu financí. Její popis je možné přečíst zde.

stavfinanci

Od 1.5.2020 je pro komunikaci se sociální pojišťovnou nutno použít novou šablonu pro hlášení odvodu sociálního pojištění i mimořádného pojištění. Obě XML šablony jsou k dispozici ke stažení:

Odvod sociálního pojištění

Mimořádný odvod sociálního pojištění.

Obě nové šablony nahrajte dle návodu.

Viac článkov...

AKTUALITY

Prev Next

15 Sep 2020

Prodej přes e-shopy roste

Jistě jste zaznamenali, jak rychle se zákazníci naučili nakupovat na e-shopech, čemuž stávající krizová situace ještě napomohla. Také uvažujete o tom, že si založíte svůj e-shop? A nejlíp tak, aby dat... více


15 Sep 2020

(ČR) Daňový kalendář září 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (ČR) Daňový kalendář září 2020 více


15 Sep 2020

(SR) Daňový kalendář september 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (SR) Daňový kalendář september 2020         více


11 Sep 2020

(ČR) Školení „Jak je na tom můj podnik aneb manažerem na jeden den?"

Jak je na tom můj podnik, bez ohledu na účetnictví? Pro práci na pozici ve vrcholovém managementu máme připraveného opravdového pomocníka. Umí analyzovat a vyhodnotit veškeré dění ve vaší firmě.  Sp... více


04 Sep 2020

Nenakupované produkty

  Máte přehled, které produkty od vás vaši zákazníci odebírají? Chcete vědět, které produkty dosud nenakupovali?Připravili jsme pro vás uživatelský dotaz, který prověří odběratelské faktury a prodejk... více


18 Aug 2020

Snadné doplnění zveřejněných bankovích účtů

Verze IS KOSTKA 7.175 obsahuje novou možnost zápisu bankovních üčtů. Jak na to je popsáno zde. více


05 Aug 2020

(ČR) Daňový kalendář Srpen 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (ČR) Daňový kalendář Srpen 2020 více


05 Aug 2020

(SR) Daňový kalendář August 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (SR) Daňový kalendář August 2020         více


29 Júl 2020

(ČR) Školení „Jak je na tom můj podnik aneb manažerem na jeden den?"

Jak je na tom můj podnik, bez ohledu na účetnictví? Pro práci na pozici ve vrcholovém managementu máme připraveného opravdového pomocníka. Umí analyzovat a vyhodnotit veškeré dění ve vaší firmě.  Sp... více


14 Júl 2020

Použití filtru u položek

Jak použít filtr v položkách je vidět na videu na youtube. více