Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Júl 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Červenec 2020

 V upgrade 7.174 se mohou chybně zobrazovat zásoby středisek. Opravu můžete provést spuštěním skriptu. Tento skript pouštějte až po provedení upgrade 7.174.

Skript je k dispozici zde: zásoby Spusťe jej v každé firmě, kterou zpracováváte dle návodu.

Pro ty z vás, kteří budete chtít snížit základ pojisného za zaměstnavatele za měsíce červen až srpen 2020 a budete používat pro odvod sociálního pojištění formulář "Přehled o výši pojistného pro červen až srpen 2020"  na adrese  https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-pvpoj-2020# máme novou šablonu pro XML soubor, který se zde nahrává.

 

Abyste tak mohli učinit, je třeba mít nainstalovanou verzi KOSTKA Pro 7.174. Dále je třeba nad daty, které vyvoláte volbou Program ->Mzdy a personalistika ->Sestavy ->Sociální ->Přehled vyměřovacích základů, vyvolat Vytvořit datovou zásilku tlačítkem Ashampoo Snap 2020.07.02 14h45m49s 030

 

Pak nahrajte podle návodu NOVOU šablonu, která je k dispozici ke stažení zde.

 

Vytvořený soubor pak nahrajte na https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-pvpoj-2020. Soubor zde můžete zkontrolovat, VYTISKNOUT a také samozřejmě i ODESLAT (ve spolupráci s přihlášením do datové schránky firmy).

 

Pokud snížení neprovádíte postupujte tak, jako jindy, s použitím formuláře 2016 - šablona MZ-00070096.

Senát i prezident již podepsali nový zákon (zákon č. 300/2020 Sb.), který umožňuje některým firmám odpuštění firemní části odvodů na sociální pojistné v měsících červen až srpen 2020. Do IS KOSTKA připravujeme implementaci tohoto zákona ve verzi 7.7.174 - plánujeme jej distribuovat do konce června. Součástí upgrade bude i podrobný návod, jak postupovat.

Ještě stále se čeká na úpravu formulářů a XML zásilek pro sociální pojišťovnu, které jistě budou rozšířeny minimálně o údaje Snížení základu SP pro výpočet firemního odvodu a Snížení firemního odvodu SP.

Prosím, prostudujte si uvedený zákon a nejprve zjistěte, zda se na vaši firmu prominutí vztahuje, a pokud ano, které pracovní poměry budete moci pro tuto úlevu uplatnit.

Pokud jste pro výpočet mezd využili složky 53xx - překážka v práci s náhradou mzdy např. 60 nebo 80%, můžete si vytisknout podklad pro žádost Vyúčtování antivirus. Stáhněte si tiskovou sestavu antivirus.zip, rozbalte a nainstalujte jako novou do Program->Mzdy a personalistika->Vypočtené složky mezd.

 

Sestavu tiskněte nad seznamem. Sestava vybere takové pracovníky, kteří ve výstupních složkách mají složku  5300 nebo jiné začínající na 53. Sestava tedy ukáže údaje i u těch pracovníků, kteří v rámci měsíce měli různé slevy (80%, 60%) zároveň. U každého pracovníka vytiskne součet částek 5300 Překážka na straně zaměstnavatele a případně v dalším řádku součet dalších částek 53xx. Dále vytiskne orientačně částku celého zdravotního a sociálního pojištění za zaměstnavatele a v posledních dvou sloupcích je vytištěno 9% z částky náhrad (zdravotní pojištění) a 24.8% z částky náhrad (sociální pojištění). Obě částky jsou zaokrouhleny matematicky na 2 des. místa. Hodnoty pak můžete opsat do xlsx tabulky MPSV

 

sestava

 

Kdo někdy dělal inventuru, ví, že to je něco, čemu byste se raději vyhnuli. Tisk sáhodlouhého inventurního seznamu a příšerné hledání položek v něm. Práce ve dvou: jeden hledá, druhý píše, vzájemně se zdržují a pár hodinách vás popadne hrůza, že to se nedá nikdy dodělat. Brzo začne docházet kafe I trpělivost. A přichází myšlenky o tom, „jaké by to bylo krásné, kdyby se to nějak udělalo samo".


Má slova jsou z vlastní zkušenosti po dělání mnoha a mnoha inventur v naší prodejně.


Zahnat tuto noční můru může jednoduché a řešení: jmenuje se ČTEČKA. Inventura se čtečkou v ruce vám bude připadat jako splnění vašeho tajného snu. Netisknete seznamy, neutváříte dvojice hlásič-zapisovač, nemusíte si zničit celý víkend, nemusíte dramaticky zvyšovat zásoby kafe!


Vypadá to asi takto: Jedna osoba vezme čtečku, kafe a odchází do skladu. Nejhorší prací bude teď to, že občas budete muset nějaký produkt otočit a najít čárový kód. Pak jen namířit čtečku na kód a „píp, píp..." - oběhnete sklad. A tím končí práce ve skladu.


Během vašeho pípání se počty kusů rovnou zapisovaly do KOSTKY, a to i včetně sériových čísel nebo šarží. A teď už si jen sednete ke KOSTCE a otevřete seznam, kde máte počty kusů z inventury porovnané s počty kusů v evidenci. Žádné chaotické listování v inventurním seznamu a nekonečné hledání. Nic takového! Zkontrolujete, srovnáte případné drobné nesrovnalosti, necháte si vygenerovat rozdílové doklady a je hotovo!

 

 

Technické parametry: Mobilní terminál Chainway C3000 / 2D imager

 

Video: "Jak se dělá inventura" nalezente zde.

 

Kontakt/předvedení/informace: Martina Horáková Vrbíková, mobil: 602 169 469, e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.  

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Jún 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Červen 2020

Úspěšně jsme implementovali do modulu Prodejna komunikační protokol pro platební terminály Global Payments Europe (GPE). Funkčnost řešení byla potvrzena certifikátem, je tedy možné propojit všechny podporované platební terminály s modulem Prodejna. Aktuálně s GPE spolupracují společností Česká spořitelna a.s. a Komerční Banka a.s.

Obrázek z praxe v naší prodejně 

Při ukončení prodeje v modulu Prodejna je možné z okna Druh úhrady odeslat požadavek na platbu do platebního terminálu. Zákazník je na obrazovce terminálu informován o částce a vyzván k provedení úhrady platební kartou. Pokud je platba úspěšně přijata, jsou informace o úhradě automaticky přeneseny do obratů modulu Prodejna. Podporovány jsou operace Prodej, Návrat a Denní uzávěrka.

 

Přidělené osvědčení

 

Máte-li svůj účet u České spořitelny a používáte internetové bankovnictví George, můžete využít i automatický přenos souborů. IS KOSTKA nyní poskytuje podporu pro datový styk s bankou i pro systém George.

Import datových výpisů probíhá prostřednictvím CSV souborů, export platebních příkazů je možný ve formátu ABO.

Bližší informace podá Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Pokud používáte on-line kontrolu pomocí databáze Credit Check, možná jste dostali hlášení typu "Subjekt má neobvyklý stav" nebo "Nerozpoznán typ stavu". Může to být způsobeno tím, že chcete provést kontrolu subjektu, který je fyzickou osobou. Credit Check totiž informace o fyzických osobách neposkytuje, pokud k tomu nedaly oprávněný souhlas (z pohledu GDPR). V příští verzi IS KOSTKA (7.7.173) bude tento stav již "rozpoznán" a zobrazeno hlášení o tom, že informace přes Credit Check nelze získat.
Kontrola pomocí ARESu a Spolehlivosti plátců DPH je funkční i pro tyto subjekty.

 

Vážení uživatelé KOSTKA Pro SB, k dispozici ke stažení je nová verze produktu - číslovaná jako 7.7.172.

   Přináší novinky například v rozšířených možnostech při výběru podmnožin, v Maloprodejně nové upozorňuje na případné neplatné sazby DPH, ve slovenské legislativě umožňuje prodat železo a ocel bez tuzemského samozdanění, ověřovat plátce DPH tlačítkem můžete nově také přímo v oknech NAB, ZAK, DOD a ODF. Při EET registraci můžete vyloučit platby kartou (platí pouze v ČR). V českých mzdách při ukončení neschopenky program sám vyhledá a doplní číslo události; také je program připraven na legislativní změnu týkající se zákonné úpravy při výpočtu exekucí. Ve slovenských mzdách přináší novou definici XML exportu pro hlášení na sociální pojišťovnu.

   Také jsme opravili některé nepříjemnosti, například při obsluze okna Maloprodejna, nebo při používání filtrů záznamů.

   Ale to nejdůležitější je změna ve způsobu distribuce nových verzí, jak již bylo avizováno v minulé verzi: aplikace si sama (dotazem přes internet) zjistí, zda je k dispozici nová verze produktu, a pokud ano, budete o tom informováni přímo v aplikaci. Popis najdete zde: https://www.kostka.net/cs/aktuality/1085-upgrade-77171-a-eupgrade. Až se vám tedy tato zpráva zobrazí, přivoláte svého Správce IS KOSTKA, aby upgrade provedl obvyklým způsobem, tj. pomocí Správa systému -> eUpgrade. (Po spuštění tohoto okna se nám tam vloudila malá nepříjemnost, která je také v nové verzi opravena (obrázek vedle); prosím, zvolte zde Ukončit program = Ne.) upg171hlaska

 

  Změna v distribuci upgradů byla vyvolána zejména tím, že někteří z vás čím dál častěji neobdrželi mailovou informaci o nové verzi, což může být způsobeno změnou e-mailových adres na vaší straně, nebo možná také antispamovými filtry poštovních serverů. Protože ale (zjišťovali jsme to telefonicky) někteří z vás nemají ještě verzi 7.7.171 nainstalovanou, distribuci této nové verze ještě oznámíme e-mailovou zprávou jako doposud.

 

   Přejeme pevné zdraví, dobrou náladu a příjemnou práci s aktualizovanou verzí IS KOSTKA!

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Květen 2020

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Máj 2020

 

 

 

 

Do nadstavbového modulu Dashboard – nástěnka manažera jsme přidali novou úlohu o stavu financí. Její popis je možné přečíst zde.

stavfinanci

Od 1.5.2020 je pro komunikaci se sociální pojišťovnou nutno použít novou šablonu pro hlášení odvodu sociálního pojištění i mimořádného pojištění. Obě XML šablony jsou k dispozici ke stažení:

Odvod sociálního pojištění

Mimořádný odvod sociálního pojištění.

Obě nové šablony nahrajte dle návodu.

V krátkém videu se můžete podívat, jak se dělá inventura se čtečkou online:

 

Odkaz do nového okna s videem na youtube

Posíláte faktury nebo i jiné doklady z IS Kostka e-mailem, ale nemáte na stanici nainstalován MS Outlook? Můžete využít posílání přímo přes SMTP Server. Podrobnost najdete na stránkách Help Kostka Pro.

Poslanci NR SR tento týždeň schválili zákon, ktorým sa počas pandémie mení povinnosť platiť preddavky na daň z príjmu.

 

Preddavky na daň z príjmov za obdobie, za ktoré má daňovník povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov vypočítané podľa osobitného predpisu a splatné počas obdobia pandémie, sa neplatia. Platí to za obdobie bezprostredne nasledujúce po období, v ktorom daňovníkovi poklesli tržby najmenej o 40 % v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho kalendárneho roka.

 

Presné znenie tu

Vir CoViper se šíří v souvislosti s jakoby informacemi o Covid 19. V příloze emailu je uschovaný exe soubor. Pokud jej omylem spustíte, můžete se dostat do problémů. Jde se jich ale zbavit. Další informace a návod na odstranění najdete na https://www.viry.cz/havet-coviper-zneuziva-covid19/

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(SR) Daňový kalendář Apríl 2020

 

 

 

 

 

Celý daňový kalendář naleznete ZDE:

(ČR) Daňový kalendář Duben 2020

V návodech je pro slovenské uživatele zapsán postup, jak zapstat ošetrovné a nemocenské v souvislosti s karanténou.

 

Do sekce Návody -> Mzdy byl přidán článek "Nařízená karanténa" - Jak vyplnit docházku při zpracování mezd, pokud má zaměstnanec nařízenou karanténu.

Viac článkov...

AKTUALITY

Prev Next

09 Júl 2020

(SR) Daňový kalendář Júl 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (SR) Daňový kalendář Júl 2020         více


09 Júl 2020

(ČR) Daňový kalendář Červenec 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (ČR) Daňový kalendář Červenec 2020 více


07 Júl 2020

Oprava modulu zásoby

 V upgrade 7.174 se mohou chybně zobrazovat zásoby středisek. Opravu můžete provést spuštěním skriptu. Tento skript pouštějte až po provedení upgrade 7.174. Skript je k dispozici zde: zásoby Spusťe j... více


02 Júl 2020

(ČR) Odvod soc.poj. se sníženým základem za zaměstnavatele (COVID)

Pro ty z vás, kteří budete chtít snížit základ pojisného za zaměstnavatele za měsíce červen až srpen 2020 a budete používat pro odvod sociálního pojištění formulář "Přehled o výši pojistného pro červe... více


22 Jún 2020

(ČR) Prominutí sociálního pojištění

Senát i prezident již podepsali nový zákon (zákon č. 300/2020 Sb.), který umožňuje některým firmám odpuštění firemní části odvodů na sociální pojistné v měsících červen až srpen 2020. Do IS KOSTKA při... více


16 Jún 2020

Antivirus

Pokud jste pro výpočet mezd využili složky 53xx - překážka v práci s náhradou mzdy např. 60 nebo 80%, můžete si vytisknout podklad pro žádost Vyúčtování antivirus. Stáhněte si tiskovou sestavu antivir... více


15 Jún 2020

Jak se jednoduše zbavit firemní noční můry – INVENTURY !

  Kdo někdy dělal inventuru, ví, že to je něco, čemu byste se raději vyhnuli. Tisk sáhodlouhého inventurního seznamu a příšerné hledání položek v něm. Práce ve dvou: jeden hledá, druhý píše, vzá... více


11 Jún 2020

(SR) Daňový kalendář Jún 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (SR) Daňový kalendář Jún 2020         více


11 Jún 2020

(ČR) Daňový kalendář Červen 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (ČR) Daňový kalendář Červen 2020 více


10 Jún 2020

Propojení modulu Prodejna s platebním teminálem

Úspěšně jsme implementovali do modulu Prodejna komunikační protokol pro platební terminály Global Payments Europe (GPE). Funkčnost řešení byla potvrzena certifikátem, je tedy možné propojit všechny po... více