Rychlá doba si žádá rychlé přehledy, rychlá řešení a snadno dostupné informace o chodu firmy.

 

IS KOSTKA obsahuje obrovské množství informací a dat, která také velmi precizně zpracovává. A abyste se velmi rychle a v přehledné formě dostali k výsledkům, tak k tomu je tu Dashboard.

A největší výhodou dashboardu je „že se to dělá samo" stačí prvotní nastavení úlohy a to je vše. Pak už úlohy běží na pozadí s automatickou aktualizací údajů. Jednoduše místo obrázku, který míváte na pozadí v IS KOSTKA vám pracuje Dashboard, a vy vše vidíte a máte pod kontrolou.

 

U Dashboardu nejste limitování ani místem ani časem kdy jej budete využívat. Můžete se k němu pohodlně připojit přes internet, tak jako na jakýkoli jiný web a stejně tak jej využívat ze své kanceláře. Snadno se dostanete k přehledům a vždy máte aktuální výsledky z nastavených úloh.

Výsledky můžete získat v podobě přehledného grafu a nebo datovém přehledu. Pro každý přehled je možné zvlášť určit období a periodu hodnocení. Období může určovat rozmezí datumů nebo počet časových jednotek (den, týden, měsíc, rok). Pro větší přehlednost si můžete nastavit vzhledu grafu (linie, sloupce, koláče). A další nesporná výhoda Dashboardu je, že můžete zpracovávat několik svých firem a pro každou můžete mít svá specifická nastavení.

 

Jak může dashboard fungovat v praxi:

Jako majitel firmy, který chce mít firemní peníze perfektně pod kontrolou, si každé ráno můžete zkontrolovat například:

  • kolik peněz dluží zákazníci na neuhrazených fakturách
  • kdo zaplatil v posledních 24 hodinách

Z přehledných grafů, které máte ihned k dispozici, aniž musíte cokoli pouštět a ihned víte, jak na tom firma je.

Dashboard vám může poskytnout jakékoli přehledy, které vám usnadní kontrolu vaší firmy.

 

 

Přehled připravených úloh:

Stav zásob ze skladových uzávěrek
Zobrazuje hodnotu skladu středisek nebo vybraných středisek do historie v čase. Součástí grafu je v každém časovém úseku stav zásob „nad limit". Nadlimitní zásoba je počítána jako součet hodnot skladových karet s nastaveným počtem maximální zásoby, u kterých je maximální zásoba překročena. Pokud je hodnocený časový úsek aktuálním otevřeným obdobím, je na grafu pro tento úsek zobrazen aktuální stav zásob.

 

Největší odběratelé
Zobrazuje seznam největších odběratelů. Hodnocení je prováděno v zadaném období. Určit je možné minimální částku, za kterou odběratel v zadaném období odebral.

 

Přehled fakturace a úhrad
Zobrazuje za vybrané časové období celkovou částku vystavených odběratelských faktur. Grafické hodnocení dále obsahuje v každém hodnoceném období částku úhrad těchto vystavených odběratelských faktur. Zobrazení je možné jako kontinuální vývoj v čase v zadaném období nebo porovnání vývoje pro jednotlivé roky. Aktuální rok, loňský rok a předloňský rok.

 

Nevyfakturované položky zakázek a dodacích listů
Zobrazuje v časovém období hodnotu položek z okruhu zakázek a dodacích listů, na které ještě není vytvořena návazná odběratelská faktura nebo prodejka.

 

Stav financí
Sumární stav financí na všech bankovních účtech a pokladnách s přehledem v čase. Parametrem úlohy je volba, zda zahrnout také stav pohledávek a závazků z faktur (dodavatelské a odběratelské).

 

Poslední obraty na bankovním účtu
Hodnocení se skládá ze dvou částí. Pokud je přesnost vyhodnocení nastaveno na „den", pak je jako hodnocení zobrazen přehled posledních obratů na bankovních účtech nebo vybraných řadách bankovních účtů. U obratu je uveden popisující text, číslo dokladu a název firmy. Pokud je hodnocení nastaveno na nižší přesnost („týden", „měsíc", „rok") je jako hodnocení zobrazen vývoj hodnoty na všech bankovních účtech nebo vybraných řadách bankovních účtů.

AKTUALITY

Prev Next

02 Apr 2020

(SR) ošetrovné a nemocenské - COVID-19 (SR) Jak zapsat ošetrovné a nemocenské - COVID-19

V návodech je pro slovenské uživatele zapsán postup, jak zapstat ošetrovné a nemocenské v souvislosti s karanténou. více


30 Mar 2020

(CZ) Nařízená karanténa

  Do sekce Návody -> Mzdy byl přidán článek "Nařízená karanténa" - Jak vyplnit docházku při zpracování mezd, pokud má zaměstnanec nařízenou karanténu. více


30 Mar 2020

(CZ) Překážka v práci na straně zaměstnavatele

  Do sekce Návody -> Mzdy byl přidán článek "Překážka v práci na straně zaměstnavatele" více


16 Mar 2020

Liberační daňový balíček

  Finanční správa k níže uvedenému vytvořila novou informační stránku, kde naleznete odpovědi na časté otázky: Nouzový stav (COVID-19)   Ministerstvo financí České republiky vydalo dne 16. 3. 20... více


11 Mar 2020

Nové možnosti v IS Kostka od verze 7.171

Do sekve Návody - Obecné byl přidán článek Nové možnosti v IS Kostka od verze 7.171 více


08 Mar 2020

Upgrade 7.7.171 a eUpgrade

V následujícím upgrade bude jedna zásadní změna, která se týká jeho distribuce. Doposud vám byly rozesílány e-maily s upozorněním na novou verzi, která je k dispozici ke stažení. Tento způsob bude nah... více


06 Mar 2020

(SR) Daňový kalendář Marec 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (SR) Daňový kalendář Marec 2020         více


06 Mar 2020

(ČR) Daňový kalendář Březen 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (ČR) Daňový kalendář Březen 2020 více


02 Mar 2020

(ČR) Zvýšení životního minima

  Od 1.4.2020 se zvyšuje životní a existenční minimum o 13,2 %. Životní minimum pro jednotlivce se tak zvýší o 450 Kč na 3 860 Kč a existenční minimum vzroste o 290 Kč na 2 490 Kč. Z částky životního... více


18 Feb 2020

Pozor, napadení hrozí i Vám!

  Vážení uživatelé IS KOSTKA!   Víte, že dostat se přes Vaše jednoduché heslo, které si pro vstup do systému pamatujete už pár let, není vůbec nic složitého? A víte, že těch možností jak... více