Nadstavbový modul Evidence finančních záloh slouží pro sledování záloh hrazených v pokladně na prodejně.

 

Okno si zobrazíte volbou v nabídce Program -> Uživatelské moduly -> Evidence finančních záloh. Nejprve se zobrazí úvodní výběrové okno, kde si můžete zadat vstupní parametry jako filtr pro následné zobrazení záznamů.

01

Zobrazit si můžete všechny finanční zálohy nebo jen ty, které ještě nebyly použity (případně zbývá ještě určitá část zálohy k dalšímu odpočtu).

Po stisknutí tlačítka OK budou vybrány takové finanční zálohy, které vyhovují zadaným parametrům a budou zobrazeny seřazené podle čísla zálohy.

 

02

 

Číslo zálohy se přiděluje při zápisu nové finanční zálohy. Generuje se automaticky jako pořadové číslo a tento údaj nelze uživatelsky změnit.

 

Přijetí zálohy i odpočet zálohy nemá žádné návaznosti – zapisuje se ručně, vyplněním příslušných polí pro datum a částku. K odpočtu zálohy si můžete poznamenat i doklad, kde byla záloha použita. V poli Zbývá se zobrazuje částka, která ještě zbývá k odpočtu.

 

Záznamy jsou vázané na partnera z číselníku Obchodní partneři. Pokud při zápisu nové finanční zálohy daný partner dosud neexistuje, můžete společně s finanční zálohou provést i zápis nového partnera.

Zápis partnera probíhá přímo v okně Evidence finančních záloh – zpřístupní se pole pro zápis základních informací (mobil, e-mail a poznámka).

Po vyplnění údajů o partnerovi i o přijaté záloze doklad uložte. Systém společně se záznamem finanční zálohy vytvoří i záznam do číselníku Obchodní partneři.

 

Přijetí zálohy

Pro přijatou zálohu vyplňte pole Datum přijetí zálohy a částku do pole Přijatá částka.

08

 

Nad libovolným záznamem zálohy si můžete vytisknout doklad o výši přijaté zálohy.

 

Odpočet zálohy

Pro odpočet zálohy vyplňte pole Datum odpočtu zálohy a částku do pole Odpočet zálohy.

Tlačítkem Odpočet zálohy = Přijatá částka (tlačítko se symbolem „="; umístěné vedle částky odpočtu zálohy) můžete doplnit celou zálohovou částku do pole Odpočet zálohy.

 

10

 

Postupný odpočet zálohy

K odpočtu můžete použít jen část zálohy – vyplněná částka odpočtu původní zálohu snižuje, případně můžete vytisknout nový zálohový lístek, ze kterého bude jasné, jaká je výše zálohy teď (starý zálohový lístek bude současně zákazníkovi odebrán).

 

Pro následný odpočet zbývající zálohy stačí změnit částku v poli Odpočet zálohy (zvýšit o právě použitou část zálohy). Postupným zvyšováním celkové použité částky se nakonec zbývající výše zálohy dostane na nulu. Případně můžete použít tlačítko na plný odpočet zálohy.

 

 

V případě potřeby dohledání podle čísla zálohového lístku můžete snadno určit, že záloha již byla použitá a který den.

Kdykoliv je možné otevřít okno se všemi záznamy, jejich součtem zjistíte výši částky, která by měla být v dané chvíli v „boční kase".

 

Nastavení práv

Pro práci s oknem je třeba mít nastavena příslušná práva Finance – Evidence finančních záloh. Jednotlivým uživatelům můžete nastavit příslušná práva (Zobrazovat záznamy, Editovat záznamy, Přidávat záznamy, Vyřazovat záznamy a Tisknout opisy a seznamy záznamů).

 

Pro provoz tohoto nadstavbového modulu je potřeba zakoupit potřebnou licenci. Informace podá Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

 

AKTUALITY

Prev Next

04 Jún 2020

Internetové bankovnictví George

  Máte-li svůj účet u České spořitelny a používáte internetové bankovnictví George, můžete využít i automatický přenos souborů. IS KOSTKA nyní poskytuje podporu pro datový styk s bankou i pro systém ... více


03 Jún 2020

Kontrola Credit Check hlásí "neobvyklý stav"

Pokud používáte on-line kontrolu pomocí databáze Credit Check, možná jste dostali hlášení typu "Subjekt má neobvyklý stav" nebo "Nerozpoznán typ stavu". Může to být způsobeno tím, že chcete provést ko... více


25 Máj 2020

Upgrade 7.7.172 je připraven k distribuci

Vážení uživatelé KOSTKA Pro SB, k dispozici ke stažení je nová verze produktu - číslovaná jako 7.7.172.    Přináší novinky například v rozšířených možnostech při výběru podmnožin, v Maloprodejně nové... více


13 Máj 2020

(ČR) Daňový kalendář Květen 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (ČR) Daňový kalendář Květen 2020 více


13 Máj 2020

(SR) Daňový kalendář Máj 2020

  Celý daňový kalendář naleznete ZDE: (SR) Daňový kalendář Máj 2020         více


11 Máj 2020

Nová úloha to modulu Dashboard – nástěnka manažera

Do nadstavbového modulu Dashboard – nástěnka manažera jsme přidali novou úlohu o stavu financí. Její popis je možné přečíst zde. více


05 Máj 2020

(SR) Odovod soc. poj. nová šablona od 2020/04

Od 1.5.2020 je pro komunikaci se sociální pojišťovnou nutno použít novou šablonu pro hlášení odvodu sociálního pojištění i mimořádného pojištění. Obě XML šablony jsou k dispozici ke stažení: Odvod so... více


04 Máj 2020

Jak se dělá inventura se čtečkou

V krátkém videu se můžete podívat, jak se dělá inventura se čtečkou online:   více


04 Máj 2020

Posílání dokladů emailem bez Outlooku

Posíláte faktury nebo i jiné doklady z IS Kostka e-mailem, ale nemáte na stanici nainstalován MS Outlook? Můžete využít posílání přímo přes SMTP Server. Podrobnost najdete na stránkách Help Kostka Pro... více


26 Apr 2020

(SR) Nie je povinnosť platiť preddavky na daň z príjmu

Poslanci NR SR tento týždeň schválili zákon, ktorým sa počas pandémie mení povinnosť platiť preddavky na daň z príjmu.   Preddavky na daň z príjmov za obdobie, za ktoré má daňovník povinnosť platiť ... více