Potřebuji odúčtovat fakturu, ale mám zaúčtovanou jak hlavičku, tak položky. Při pokusu o odúčtování mi ale KOSTKA Pro (SB) stále hlásí, že je potřeba odúčtovat nejprve položky a poté hlavičku.

Jak doklad odúčtovat nejsnadněji?

Vyhledejte danou fakturu v seznamu faktur. Poté stiskněte na liště ikonu zobrazit zápis v účetním deníku. Zobrazí se Vám zápisy týkající se dané faktury, které můžete ihned pomocí příslušné ikony odúčtovat. Jaký způsob odúčtování si vyberete, je jen čistě na Vás. Doporučuji si přidat sloupečky kód akce, neb DOF ve většině příladů obsahuje hlavičku (A) a položky (B). Návod na přidání a práci se sloupečky naleznete zde.

Odúčtování DOF

V případě že se Vám nechce neustále překlikávat na správný způsob odúčtování, je možno si tento způsob nastavit v Nástroje-> Nastavení-> Účetnictví  -> Lokální nastavení

Odúčtování DOF 2

Způsob odúčtování – zvolte si, zda chcete odúčtovávat mínusem nebo výmazem. Mínus odúčtování vytvoří doklad s minusovými znaménky, výmaz vymaže z účetního deníku původní doklad. Záleží na každém, jaký způsob odúčtování si vybere. Ze své zkušenosti mohu doporučit výmaz.

Tímto postupem můžete odúčtovat jakýkoliv zaúčtovaný doklad v IS KOSTKA.