Možnost provozu systémů KOSTKA v cloudu

Ve spolupráci s poskytovatelem hostingových služeb vám nabízíme možnost provozu systémů KOSTKA v cloudu. Toto řešení má pro vás několik zásadních výhod:

 • Data jsou bezpečně uložena a zabezpečena.
 • Dostupná jsou 24 hodin, 7 dní v týdnu.
 • Jak často bude prováděna záloha a kde bude uložena, si můžete určit. Pro vás bez starostí.
 • Uložení zálohy na jiné lokaci.
 • Aktualizace provádíme za vás. Máte jistotu, že používáte nejnovější verzi systémů KOSTKA.
 • Snížení pořizovacích nákladů a úspora za údržbu a výměnu hardwaru.

 

Přístup k vašim datům je možné také zabezpečit virtuální privátní sítí. Takže i na vašem stávajícím internetovém připojení je maximálně postaráno o bezpečnost. A protože jsou systému KOSTKA navrženy tak, že data jsou uložena pouze na serveru, v případě ztráty nebo poruchy počítače o nic nepřijdete. Na novém počítači je možné pokračovat v práci bez přerušení, není třeba čekat na instalaci a obnovení dat.

 

Bezpečné úložiště vašich firemních dat - MS SQL Server

MS SQL Server představuje patrně nejlepší úložiště dat na platformě MS Windows.

Informační systémy KOSTKA pracují na MS SQL serveru systémem Client/Server. Což zaručuje, že všechnu objemnou práci s daty obstará server.

Zaručuje maximální bezpečnost vašich dat: proti poškození (znečitelnění), proti zneužití (bohatý systém přístupových práv) i proti narušení vztahů mezi nimi (transakce a předem definovaná pravidla). Současně má velmi dobré nástroje na získávání potřebných výstupů a umí velmi dobře komunikovat i s jinými softwary.


Přitom je škálovatelný (pojme i obrovské množství dat), takže poroste s vámi: můžete začít na nejnižší licenci (SQL Express), která sice má některá omezení (10 klientských stanic a 10 GB dat), ale zato je pro vás ZDARMA. Pracuje s minimálními požadavky na údržbu a nepřetržitě: zatímco vy spíte, připravuje si pro vás data na ráno nebo třeba aktualizuje vaše internetové stránky nebo rozesílá maily s fakturami nebo upomínkami.

Technické řešení 

technické řešení Kostka

 • K serveru můžete přistupovat v rámci podnikové sítě z ostatních stanic
 • Můžete využívat čtečky čárových kódů, které komunikují se stanicí, nebo přímo se serverem
 • Lze napojit jiné externí systémy, jako je docházka, banky, externí mzdy a jiné
 • Server může posílat některé informace automaticky e-mailem. Například upomínky, výsledky firmy,...
 • Pomocí IIS serveru lze využívat webové aplikace se zabezpečenými stránkami. Na těchto stránkách lze sledovat například firemní výsledky, provozovat webovou fakturaci, či kompletní CRM systém
 • Připojení k serveru přes internet je pak možné pomocí terminálu nebo VPN 

Vzdálené připojení

Terminál – Služba Windows serveru, která vytvoří virtuální PC na serveru. Veškeré operace probíhají na serveru. Uživatel ovládá terminál pomocí klávesnice a myši, terminál vrací na monitor obraz ze serveru. Terminál je vhodný pro přístup odkudkoliv.

VPN (tunel nebo Virtual Private Net) – takový „prodloužený síťový kabel." Díky VPN jsou ostatní vzdálené počítače součástí podnikové sítě se vším komfortem, jako by v ní skutečně byly. Uživatel tak má nainstalovanou aplikaci na svém zařízení a využívá VPN k přenosu potřebných dat. 

Ať terminál nebo VPN, datově to náročné není. Pokud máte stabilní připojení na internet od 512 Kb/s včetně, což je dnes několikanásobně překonáno, lze takto pracovat online kdekoliv.