Moderní informační a ekonomický systém pro vaši firmu

Informační systémy KOSTKA jsou vyvíjeny společností APEX Computer, s r.o. již od roku 1993. Za tuto dobu se skupina IS KOSTKA rozrostla do třech základních ověřených produktů, které pokryjí všechny potřebné agendy pro vedení středně velkých i malých firmem, podnikajících v nejrůznějších oborech činností.

Nejčastěji voleným produktem ze skupiny IS KOSTKA je KOSTKA Pro SB, která je výkonným pomocníkem pro zpracování vaší firemní agendy. Malé a začínající firmy volí v některých případech produkt KOSTKA Start. Středně velké firmy, vyžadující plně individuální přístup, volí produkt KOSTKA Pro

 

 

Varianty IS KOSTKA

Kostak ekonomický a informační systém

Jaký je informační systém KOSTKA?

Přizpůsobitelný firmě ...

Informačních systémů se nabízí ve velmi příjemných cenách pro malé a střední firmy mnoho. Na trhu je mnoho produktů a vybere si každý podle svých potřeb i své peněženky. Systémy jsou přizpůsobitelné pomocí mnoha systémových nastavení, nadstaveb či rozšíření. Leckdy si firma vystačí i se základním balíkem, někdy přikoupí nadstavbu, systém rozšíří za přijatelný peníz. A kdyby nám zákonodárci neměnili neustále zákony, může s tímto rozšířeným balíkem fungovat mnoho let bez zásahu.

Co se ovšem stane, pokud budete potřebovat malou úpravu, která bude velmi specifická pro vaši firmu a velmi by vám usnadnila či zjednodušila práci? Co dělat, když systémová nastavení a běžně dokoupitelné nadstavby či doplňky nestačí? Nezbývá, než kontaktovat výrobce informačního systému. A zde může být „kámen úrazu" u systémů dodávaných „ve velkém": s takovýmto požadavkem na úpravu možná nepochodíte vůbec, anebo pochodíte, ale s tím, že se bude jednat o zakázkové řešení, které pro menší firmu může být zcela mimo její finanční možnosti: málokterá firma řekněme o 20 zaměstnancích si může dovolit investovat možná i statisíce do informačního systému, který je při nákupu stál pár tisícovek.

I majitel malé firmy musí koukat dopředu (tak už to v podnikání chodí) a již při pořízení informačního systému by měl přemýšlet, zda rozšíření či upravení rozběhlého systému jej nepřivede „na buben". Již při výběru je třeba zvážit, zda by z dlouhodobého hlediska nebylo výhodné poohlédnout se po menším regionálním dodavateli, který může dodávat stejně kvalitní a propracovaný systém jako jeho větší konkurenti, přičemž ale otevřenost takového informačního systému ke změnám či zakázkovým úpravám bude větší a patrně i o hodně levnější než u velkého dodavatele.

Otevřený ...

V dnešní době je výměna dat jedním ze základních požadavků. IS KOSTKA jsou vystavěny tak, aby komunikace s informačním systémem byla otevřená a umožnila spolupracovat i s dalšími systémy. Ať už se jedná o státní správu nebo další firemní systémy, systémy KOSTKA jsou vybudovány na mezinárodních komunikačních standardech a nevyužívají nestandardní řešení.

Zároveň ale bezpečný ...

Na bezpečnost dat je brán zřetel už od počátku vývoje informačních systémů KOSTKA. Proto jsme se rozhodli využívat pro uložení dat platformu Microsoft SQL Server. Tato je dostatečně ověřená, certifikovaná a je ji možné považovat za standard. Veškeré informace, které jsou do informačního systému KOSTKA vloženy, uloží bezpečně právě MS SQL server. Není se tedy potřeba obávat, že data skončí v pomocných souborech počítače nebo na cizím disku. Každá nově vydaná verze informačních systémů KOSTKA podporuje nejnovější verze datového uložiště MS SQL Server.

Informační systémy KOSTKA jsou takovým systémem. Jsou to systémy otevřené k vašim přáním, požadavkům a zakázkovým úpravám. A to již v nejnižších verzích systémů. Vaše firma bude pod kontrolou s minimálním úsilím.

Můžeme vám nabídnout detailní přehledy o tom, co vás nejvíce zajímá. Co třeba: jaký je zisk, jaké jsou náklady, náklady na zaměstnance, nejprodávanější položky, nejvýnosnější služby, kdo a kolik vám dluží, ...

monitor

Varianty informačního a ekonomeckého systému KOSTKA

 

KOSTKA START

Zjistit více

KOSTKA Pro SB

Zjistit více

KOSTKA PRO

Zjistit více


KOSTKA v čase

Od počátků firmy vyvíjíme ekonomické informační systémy.  Roku 1992 to byla modulární verze s názvem APOS. V 1993 přinášíme na trh první kompletní řešení pro firemní agendu s názvem KOSTKA, vyvíjený přímo pro Windows. V roce 1996 uvídíme na trh rozšířenou verzi IS KOSTKA Plus.

V roce 2001 přicházíme se zcela novým řešením  - informační systém nové generace KOSTKA Pro. Díky použití nejmodernějších technologií a unikátní koncepci, které zaručují výkonnost, bezpečnost, stabilitu a individualitu přístupu, přinášíme malým a středním firmám možnost využívat možností a technologií, které byly do nedávné doby určeny jen velkým společnostem. Použitím prostředků pro novou generaci informačních systémů jsme docílili výrazného snížení pořizovacích nákladů na informační systém této kategorie a zároveň snížili dobu, potřebnou pro implementaci, což s sebou přináší výrazně snažší a rychlejší zavedení nového informačního systému do vaší firmy. V roce 2002 informační systém KOSTKA Pro zvítězil v soutěži o nejlepší řešení "Microsoft Industry Awards" v ČR a SR, a to v kategorii "Nejlepší řešení pro malé a střední firmy".

Kromě vývoje informačních systémů KOSTKA se zabýváme i vývojem zakázkového software, pracujícího nad databázovými servery MS SQL, využívajících prostředků moderních technologií poskytovaných společností Microsoft.

 

1991

Začal vývoj modulárního systému pod MS DOS s názvem APOS.

1993

IS KOSTKA první informační systém vyvíjený pod windows. Představen na veletrhu INVEX 93.

2001

Uvednené a trh zcela nového produktu KOSTKA Pro

2002

IS KOSTKA Pro zvítězil v soutěži o nejlepší řešení "Microsoft Industry Awards" v ČR a SR, a to v kategorii "Nejlepší řešení pro malé a střední firmy".

2004

Rozšíření služeb a zahájení servisní činnosti i na Slovensku

2008

Pro lepší možnosti inventury, příjmu i výdeje jsme IS KOSTKA propojili s terminálem, tím vznikl nový modul Čtečka Basic

2010

Zhotoven a implementován můstek pro ZONER in Shop a docházkový systém AKTION

2012

Na pokrytí práce malých nebo začínajících provozoven máme zcela nový produkt KOSTKA Start

2015

Pro legislativně důležité řešení EET jsme navíc zhotovili i mobilní řešení EET v IS KOSTKA

2018

Jdeme s dobou a nabízíme modul online terminál Chainway (Win)

2019

Přidali jsme evidenci QR kódů pro možnost platby ODF

2020

Propojení IS KOSTKA s platebními terminály

2022

Zhotovení zakázkového řešení „Aukce + Těžba lesa“ a první implementace Wacom STU-430 a Sign Pro PDF

2023

Inovace pro modul online terminál Chainway (Android)